UniSpace előadás Dr_Remes_2_Vörös kódok


Szegedi Tudományegyetem Repülő- és Űrorvosi Tanszék

A magyar egyetemek közötti együttműködésnek köszönhetően a 2022/2023. tanévben interdiszciplináris űrtudományi továbbképzési programok indultak.

A szakirányú továbbképzési programokat a 2022. március 16-án megalakult UniSpace Magyarország Konzorcium tagjai dolgozták ki, amely szakmai partnerei a Külgazdasági és Külügyminisztérium, mint szakmai felügyelő és irányító szerv, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért felelős szaktárcája, valamint a Miniszterelnökség, mint a konzorciumvezető Nemzeti Közszolgálati Egyetem fenntartója. Az Űrtechnológiai szakember képzést a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 11 egyetemmel együttműködésben, az Űrtudományi szakember képzést az Eötvös Loránd Tudományegyetem 7 egyetemmel együttműködésben, az Innovatív táplálkozástudományi és űregészségtudományi szakember képzést a Debreceni Egyetem 9 egyetemmel együttműködésben, valamint a Világűrpolitikai tanácsadó képzést a konzorciumvezető Nemzeti Közszolgálati Egyetem 10 egyetemmel együttműködésben indította.

Az új magyar kutatóűrhajós misszió – Hungarian to Orbit (HUNOR) – és az ehhez szükséges kutatási és iparfejlesztési program támogatása kivételes lehetőség a hazai űrszektor tudástőkéjének fejlesztésére és a nemzetközi programok keretében megvalósuló tudományos kutatási missziókba való mélyebb bekapcsolódásra, amelyből nemcsak a hazai felsőoktatási intézmények, hanem a hazai űripari szereplők is hosszú távon profitálhatnak.

A fejlődő hazai űripari ökoszisztémában kulcsszerepet tölt be az innovatív, országos összefogáson alapuló UniSpace Magyarország Konzorcium. E nemzeti kezdeményezés érdemben támogatja napjaink egyik leginnovatívabb iparágának, az űriparnak a szakember utánpótlását és a kutatás-fejlesztési tevékenységét.


Video link Dr_Remes_2_Vörös kódok.mp4 https://youtu.be/CmC4KfLVLVU

Dr. Remes Péter Vörös kódok